Skip to content

4 Willowbrook LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1974

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block5614
Lot45
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,038
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,900
26%
Improvement Value:$162,100
74%
Total Assessment$218,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,312+0.2%
2024$7,299-0.4%
2023$7,329+1.8%
2022$7,196+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974