Skip to content

1336 Old Zion RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 16, 2002

Property Information

Block6301
Lot19
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,217
Acreage2.61

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,100
38%
Improvement Value:$94,800
62%
Total Assessment$152,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,128+0.2%
2024$5,119-0.4%
2023$5,141+1.8%
2022$5,047+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972