Skip to content

1102 Jorene DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Price
$360,500
Last Sale Date
Apr 30, 2025

Property Information

Block6311
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,374
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,800
42%
Improvement Value:$104,200
58%
Total Assessment$179,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,004+0.2%
2024$5,993-0.4%
2023$6,018+1.8%
2022$5,909+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$360,500

To:

DeedBook 15750, Page 20385

Property Built

Built

Year Built: 1972