Skip to content

1107 Marlou AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 1998

Property Information

Block6311
Lot9
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23E

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,109
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,800
36%
Improvement Value:$130,700
64%
Total Assessment$205,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,642+0.2%
2024$6,630-0.4%
2023$6,659+1.9%
2022$6,534+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969