Skip to content

203 Lombardy CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1999

Last Sale Price
$237,965
Last Sale Date
Jun 18, 1999

Property Information

Block6313
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,632
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,500
24%
Improvement Value:$202,100
76%
Total Assessment$265,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,908+0.2%
2024$8,892-0.4%
2023$8,929+1.8%
2022$8,767+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$237,965

To:

Sq Ft2,632DeedBook 6506, Page 229

Property Built

Built

Year Built: 1999