Skip to content

3 Clover Hill CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2025

Property Information

Block6406
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,508
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,800
27%
Improvement Value:$217,700
73%
Total Assessment$297,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,978+0.2%
2024$9,960-0.4%
2023$10,002+1.8%
2022$9,820+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$199,550

To:

Sq Ft2,508DeedBook 6264, Page 323

Property Sale

Sale
$506,000

To:

Property Built

Built

Year Built: 1997