Skip to content

23 Clover Hill CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$213,530
Last Sale Date
Nov 13, 1998

Property Information

Block6406
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,580
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,500
26%
Improvement Value:$204,500
74%
Total Assessment$275,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,224+0.2%
2024$9,207-0.4%
2023$9,246+1.8%
2022$9,078+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$213,530

To:

Sq Ft2,580DeedBook 6393, Page 308

Property Built

Built

Year Built: 1998