Skip to content

2 Devonshire DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1993

Last Sale Price
$49,000
Last Sale Date
Jun 8, 1993

Property Information

Block7702
Lot35
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,082
Acreage2.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,400
24%
Improvement Value:$208,500
76%
Total Assessment$272,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,903+0.2%
2024$8,887-3.1%
2023$9,175+1.8%
2022$9,008+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$49,000

To:

Sq Ft3,082DeedBook 5510, Page 247

Property Built

Built

Year Built: 1993