Skip to content

236 Betsey Scull RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1989

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block7801
Lot57
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,716
Acreage4.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,000
30%
Improvement Value:$160,900
70%
Total Assessment$229,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,711+0.2%
2024$7,697-0.4%
2023$7,729+1.8%
2022$7,589+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1989