Skip to content

6809 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 29, 2014

Property Information

Block903
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$217,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$217,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,285+0.2%
2024$7,272-0.4%
2023$7,302+1.8%
2022$7,170+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$800,000
DeedBook 12208, Page 27418