Skip to content

301 Longport Blvd.C4lSomers Point, NJ 08244

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 9, 1996

Property Information

Block9501
Lot1
QualifierC004L
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page31A

Building Details

Building Class---
DescriptionSTORE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,500
66%
Improvement Value:$11,600
34%
Total Assessment$34,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,144+0.2%
2024$1,142-0.4%
2023$1,146+1.8%
2022$1,126+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 5368, Page 243