Skip to content

303 Longport Blvd.C6gSomers Point, NJ 08244

Commercial

Last Sale Price
$24,000
Last Sale Date
Oct 11, 2019

Property Information

Block9501
Lot1
QualifierC006G
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page31A

Building Details

Building Class10
Description35'DOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,200
40%
Improvement Value:$16,800
60%
Total Assessment$28,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$939+0.2%
2024$937-0.4%
2023$941-49.8%
2022$1,875+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$24,000

To:

DeedBook 14697, Page 57108

Property Sale

Sale
$26,000
DeedBook 7131, Page 6951