Skip to content

303 Longport Blvd.Ch30bSomers Point, NJ 08244

Commercial

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Sep 21, 2022

Property Information

Block9501
Lot1
QualifierC030H
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page31A

Building Details

Building Class10
Description35'DOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
38%
Improvement Value:$16,500
62%
Total Assessment$26,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$889+0.2%
2024$887-56.5%
2023$2,037+1.8%
2022$2,000+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$55,000

To:

DeedBook 15334, Page 58288

Property Sale

Sale
$18,000
DeedBook 6460, Page 29

Property Sale

Sale
$8,000
DeedBook 5253, Page 33