Skip to content

120 Woodbine Street(Block 229 Lot 82)Bergenfield, NJ 07621

Last Sale Date
Jan 4, 2015

Property Information

Block229
Lot82

Sq Footage---
Acreage0.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$447,000
85%
Improvement Value:$81,700
15%
Total Assessment$528,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,647+3.4%
2024$18,029+2.6%
2023$17,563+0.7%
2022$17,447+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0