Skip to content

107 Dudley DriveBergenfield, NJ 07621

Built 1948

Last Sale Date
Dec 10, 2015

Property Information

Block283
Lot39
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityBergenfield Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF1G1.5S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,113
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,400
63%
Improvement Value:$102,300
37%
Total Assessment$279,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,865+3.4%
2024$9,538+2.6%
2023$9,292+0.7%
2022$9,230+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1948