Skip to content

128 W Demarest AveEnglewood, NJ 07631

Built 2000

Last Sale Date
Jan 7, 2016

Property Information

Block603
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page1FAM

Building Details

Building ClassW3-D1
Description1S-CB 2S-F&S-UG
Dwellings1
ZoningR-E
Sq Footage---
Acreage1.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$856,800
46%
Improvement Value:$1,007,900
54%
Total Assessment$1,864,700

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000