Skip to content

369 Cliff StFairview, NJ 07022

Built 1917

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 2015

Property Information

Block417
Lot24
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityFairview Boro
Tax Map Page04

Building Details

Building Class45
Description2SB
Dwellings4
ZoningRB
Sq Footage2,840
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$213,800
36%
Improvement Value:$380,600
64%
Total Assessment$594,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,179+5.4%
2024$12,501+3.1%
2023$12,127+2.2%
2022$11,872+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$385,000

From:

To:

Sq Ft2,840DeedBook 1983, Page 1992Recorded7/7/2015

Property Built

Built

Year Built: 1917