Skip to content

45 Eisenhower DrParamus, NJ 07652

Built 2000

Last Sale Date
Jun 10, 2024

Property Information

Block1802
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description5SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage9.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,275,000
30%
Improvement Value:$17,725,000
72%
Total Assessment$24,475,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$452,575+0.2%
2024$451,884+6.5%
2023$424,200+0.9%
2022$420,536+19.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000