Skip to content

63 Brown CircleParamus, NJ 07652

Built 1971

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block2106
Lot10
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,276
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$409,500
52%
Improvement Value:$373,200
48%
Total Assessment$782,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,123+2.9%
2024$10,813+7.1%
2023$10,093+5.2%
2022$9,596-7.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1971