Skip to content

184 Concord DriveParamus, NJ 07652

Built 1950

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block3801
Lot10
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,098
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$441,200
66%
Improvement Value:$227,000
34%
Total Assessment$668,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,291+3.1%
2024$9,012+8.9%
2023$8,275+5.2%
2022$7,865+8.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950