Skip to content

393 Gregory RdParamus, NJ 07652

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 11, 2016

Property Information

Block4212
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,233
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$445,800
67%
Improvement Value:$219,700
33%
Total Assessment$665,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,989+7.5%
2024$8,360+8.1%
2023$7,731+6.4%
2022$7,265+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952