Skip to content

342 Verona WayParamus, NJ 07652

Built 1950

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block4709
Lot14
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,468
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$404,900
69%
Improvement Value:$180,900
31%
Total Assessment$585,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,023+3.4%
2024$7,757+7.8%
2023$7,195+6.9%
2022$6,728+10.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950