Skip to content

E 81 Route 4(Unit C0102)Paramus, NJ 07652

Commercial

Last Sale Price
$900,000
Last Sale Date
Mar 10, 2023

Property Information

Block604
Lot15
QualifierC0102

Assessment

Land Value:$289,500
24%
Improvement Value:$929,800
76%
Total Assessment$1,219,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,126+0.3%
2024$18,074-8.6%
2023$19,770+1.0%
2022$19,580+13.9%
Property History

Property Sale

Sale
$900,000

From:

To:

DeedBook 4957, Page 1497Recorded3/23/2023