Skip to content

76 Maryland RoadParamus, NJ 07652

Built 1965

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 20, 2009

Property Information

Block6907
Lot1
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,872
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$419,900
44%
Improvement Value:$533,300
56%
Total Assessment$953,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,587+2.8%
2024$13,215+7.7%
2023$12,266+5.9%
2022$11,581+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965