Skip to content

335 South DriveParamus, NJ 07652

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 11, 2017

Property Information

Block7117
Lot14
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,192
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$433,300
54%
Improvement Value:$362,900
46%
Total Assessment$796,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,073+2.9%
2024$10,758+7.1%
2023$10,046+5.3%
2022$9,543+6.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966