Skip to content

10 Oak AvBrowns Mills, NJ 08015

Built 1958

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Dec 29, 2023

Property Information

Block408
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM026

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,385
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,700
23%
Improvement Value:$139,800
77%
Total Assessment$180,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,532+6.6%
2024$5,191+19.1%
2023$4,358+4.1%
2022$4,185+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$270,000

To:

Sq Ft1,385DeedBook 13703, Page 3436

Property Built

Built

Year Built: 1958