Skip to content

202 Pennsylvania TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1964

Last Sale Price
$70,000
Last Sale Date
Jul 14, 1989

Property Information

Block699
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM055

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,569
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
23%
Improvement Value:$127,200
77%
Total Assessment$165,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,063+6.6%
2024$4,751+12.7%
2023$4,218+3.9%
2022$4,059+4.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$70,000
DeedBook 3887, Page 274

Property Built

Built

Year Built: 1964