Skip to content

304 Bradley AveBellmawr, NJ 08031

Built 1993

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Feb 16, 2015

Property Information

Block99
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,308
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,000
25%
Improvement Value:$130,200
75%
Total Assessment$174,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,338+0.2%
2024$6,328-3.3%
2023$6,542+1.5%
2022$6,446+1.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$185,000

To:

Sq Ft2,308DeedBook 10177, Page 1634

Property Sale

Sale
$182,705

From:

To:

Sq Ft2,308DeedBook 10065, Page 1312Recorded9/8/2014

Property Built

Built

Year Built: 1993