Skip to content

206 White Horse Pike WestBerlin, NJ 08009

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 22, 2009

Property Information

Block102
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page1

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage---
Acreage1.83

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$560,000
57%
Improvement Value:$425,300
43%
Total Assessment$985,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$33,609+0.9%
2024$33,303+2.1%
2023$32,613+0.6%
2022$32,416-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$685,000
DeedBook 8326, Page 1400