Skip to content

185 White Horse Pike WestBerlin, NJ 08009

Commercial

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Dec 31, 1992

Property Information

Block606
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class10
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage---
Acreage0.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$145,200
30%
Improvement Value:$345,100
70%
Total Assessment$490,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,724+0.9%
2024$16,572+2.1%
2023$16,229-24.6%
2022$21,517-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

To:

DeedBook 4599, Page 898