Skip to content

2 Rondon AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 1, 2003

Property Information

Block2100
Lot29
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,282
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,200
30%
Improvement Value:$158,800
70%
Total Assessment$226,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,459+1.0%
2024$7,389+2.2%
2023$7,231+0.6%
2022$7,185-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955