Skip to content

14 Jason DriveBerlin, NJ 08009

Built 1991

Last Sale Price
$184,264
Last Sale Date
Dec 20, 1991

Property Information

Block2100
Lot64
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,263
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$66,800
21%
Improvement Value:$245,800
79%
Total Assessment$312,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,663+0.9%
2024$10,566+2.1%
2023$10,347+0.6%
2022$10,285-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$184,264

To:

Sq Ft2,263DeedBook 4536, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 1991