Skip to content

2 Jason DriveBerlin, NJ 08009

Built 1995

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Jul 30, 2013

Property Information

Block2100
Lot70
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,860
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,500
21%
Improvement Value:$256,600
79%
Total Assessment$326,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,123+0.9%
2024$11,022+2.1%
2023$10,794+0.6%
2022$10,729-0.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$320,000

To:

Sq Ft2,861DeedBook 9869, Page 1204

Property Sale

Sale
$204,000
DeedBook 4496, Page 839

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 4496, Page 839