Skip to content

40 Joans LaneBerlin, NJ 08009

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 2, 1974

Property Information

Block2104
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,624
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,000
32%
Improvement Value:$134,600
68%
Total Assessment$198,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,774+0.9%
2024$6,713+2.1%
2023$6,574+0.6%
2022$6,534-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965