Skip to content

41 Summit AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1959

Last Sale Date
Jun 4, 2021

Property Information

Block2202
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,104
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,400
41%
Improvement Value:$121,200
59%
Total Assessment$205,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,763+1.0%
2024$6,699+2.2%
2023$6,555+0.6%
2022$6,514-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1959