Skip to content

2 Brandywine DriveBerlin, NJ 08009

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2011

Property Information

Block2204
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,509
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,700
28%
Improvement Value:$201,600
72%
Total Assessment$281,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,595+0.9%
2024$9,508+2.1%
2023$9,311+0.6%
2022$9,255-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 9104, Page 384

Property Built

Built

Year Built: 1971