Skip to content

21 Aristone DriveBerlin, NJ 08009

Built 1971

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Aug 9, 2019

Property Information

Block2204
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,546
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$81,100
29%
Improvement Value:$203,300
71%
Total Assessment$284,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,701+0.9%
2024$9,613+2.1%
2023$9,414+0.6%
2022$9,357+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft2,546DeedBook 11207, Page 1577

Property Built

Built

Year Built: 1971