Skip to content

125 Lincoln LaneBerlin, NJ 08009

Built 1996

Last Sale Price
$123,980
Last Sale Date
Dec 20, 1996

Property Information

Block2402
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page24

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage1,524
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
21%
Improvement Value:$162,200
79%
Total Assessment$204,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,715+0.9%
2024$6,652+2.2%
2023$6,509+0.6%
2022$6,468-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$123,980

To:

Sq Ft1,524DeedBook 4864, Page 11

Property Built

Built

Year Built: 1996