Skip to content

619 Lees AveCollingswood, NJ 08108

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 15, 2008

Property Information

Block100
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page09

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,704
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$241,600
41%
Improvement Value:$349,500
59%
Total Assessment$591,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,827+1.5%
2024$11,653+4.1%
2023$11,193+2.4%
2022$10,934+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925