Skip to content

326 Comly AveOaklyn, NJ 08107

Built 1942

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 19, 2002

Property Information

Block152
Lot31
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class35
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,800
56%
Improvement Value:$110,700
44%
Total Assessment$251,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,369+1.5%
2024$5,290+4.1%
2023$5,081+2.4%
2022$4,963+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1942