Skip to content

21 Patricia Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Dec 6, 2023

Property Information

Block10402
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,973
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
18%
Improvement Value:$191,100
82%
Total Assessment$233,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,886+2.7%
2024$7,678+4.4%
2023$7,356+0.9%
2022$7,292+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$365,000

To:

Sq Ft2,973DeedBook 12499, Page 1053

Property Sale

Sale
$67,000
DeedBook 4205, Page 378

Property Built

Built

Year Built: 1971