Skip to content

24 Logan Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2018

Property Information

Block11102
Lot141
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class33
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,034
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,000
52%
Improvement Value:$19,400
48%
Total Assessment$40,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,576+2.7%
2024$1,535+4.4%
2023$1,471+0.9%
2022$1,458+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$46,500
DeedBook 9239, Page 1368

Property Sale

Sale
$82,000
DeedBook 8167, Page 849

Property Sale

Sale
$47,500
DeedBook 5254, Page 194

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 4500, Page 32

Property Sale

Sale
$36,200

Property Built

Built

Year Built: 1975