Skip to content

3 Jackson Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1976

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Aug 24, 2022

Property Information

Block12001
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,628
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
15%
Improvement Value:$113,400
85%
Total Assessment$133,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,205+2.7%
2024$5,068+4.4%
2023$4,856+0.9%
2022$4,813+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$200,000

To:

Sq Ft1,628DeedBook 12204, Page 362

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 7662, Page 1085

Property Sale

Sale
$38,000

Property Built

Built

Year Built: 1976