Skip to content

654 Tara Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1983

Last Sale Price
$72,000
Last Sale Date
Dec 7, 1992

Property Information

Block12401
Lot31
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,323
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
32%
Improvement Value:$58,600
68%
Total Assessment$86,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,379+2.7%
2024$3,290+4.4%
2023$3,152+0.9%
2022$3,125+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$72,000

To:

Sq Ft1,323DeedBook 4595, Page 860

Property Sale

Sale
$43,990
DeedBook 3885, Page 597

Property Built

Built

Year Built: 1983