Skip to content

418 Tansboro Road

Atco, NJ 08004

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 2017

Property Information

Block1502
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPTC
Sq Footage1,110
Acreage1.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,600
34%
Improvement Value:$92,400
66%
Total Assessment$140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,463+2.7%
2024$5,319+4.4%
2023$5,096+0.9%
2022$5,051+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$96,800
DeedBook 4522, Page 859

Property Built

Built

Year Built: 1970