Skip to content

134 Tom Wells Road

Berlin, NJ 08009

Built 1944

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 19, 2000

Property Information

Block3901
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,530
Acreage4.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,500
45%
Improvement Value:$70,600
55%
Total Assessment$129,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,037+2.7%
2024$4,905+4.4%
2023$4,699+0.9%
2022$4,658+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1944