Skip to content

5 Fletcher Blvd

Sicklerville, NJ 08081

Built 1979

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Feb 3, 2020

Property Information

Block4502
Lot47
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,138
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,000
18%
Improvement Value:$166,900
82%
Total Assessment$202,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,917+2.7%
2024$7,708+4.4%
2023$7,386+0.9%
2022$7,321+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$200,000

To:

Sq Ft2,138DeedBook 11381, Page 1885

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 7819, Page 1897

Property Sale

Sale
$44,500

Property Built

Built

Year Built: 1979