Skip to content

159 Beebetown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1920

Last Sale Price
$97,000
Last Sale Date
Jul 26, 2006

Property Information

Block4901
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,056
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,300
28%
Improvement Value:$98,000
72%
Total Assessment$135,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,279+2.7%
2024$5,140+4.4%
2023$4,925+0.9%
2022$4,882+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$97,000

To:

Sq Ft1,056DeedBook 8274, Page 1361

Property Built

Built

Year Built: 1920