Skip to content

4 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1890

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 18, 1986

Property Information

Block5001
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,638
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,500
20%
Improvement Value:$92,800
80%
Total Assessment$116,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,538+2.7%
2024$4,418+4.4%
2023$4,233+0.9%
2022$4,196+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1890