Skip to content

11 South Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1910

Last Sale Date
Jul 22, 2064

Property Information

Block5001
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,408
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
24%
Improvement Value:$95,000
76%
Total Assessment$125,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,628+2.9%
2024$4,499+4.6%
2023$4,300+0.9%
2022$4,260+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2732, Page 437

Property Built

Built

Year Built: 1910